У багатьох книголюбів є слабкість — вони люблять читати книжки про книжки, тобто книжки у квадраті. Разом з героями можна пообурюватись, коли книжки знищують, з цікавістю дізнатися про роботу книгарень, а також навчитись читати якісніше.
Рей Бредбері "451° за Фаренгейтом"
Таку добірку не можна було не почати саме з цієї книжки, яка вже стала класикою. Назва роману — це температура, за якої горить папір, або ж спалюють книжки.
Це роман про тоталітарне суспільство, в якому література заборонена, а пожежники повинні спалювати всі книги, разом з будинками тих, у кого їх знайдуть. Власників книжок арештовують та відправляють до психіатричної лікарні.
Як це часто буває у подібних антиутопіях, головному герою раптом здається, що щось пішло не так. Він замислюється, чи правильний устрій у держави, в якій він живе, і намагається потроху йому протидіяти. Складність в тому, що герой — якраз і є одним з пожежників, який мусить палити книжки та будинки.
Якщо раптом ви не читали цю книжку Бредбері — я вам навіть трошечки заздрю. У вас попереду кілька дуже захопливих годин.
До речі, книжку екранізовували аж двічі. Вперше — у 1966 році, а вдруге — зовсім недавно, у 2018-му. Кіно показували на каналі HBO, але рейтинги так собі — лише 4,9 бали по IMDB. Тому краще прочитайте.
Шон Байзел "Щоденник книгаря"
Тут не буде динаміки, детективних загадок, фантасмагорій та любовних ліній. Це — опис щоденного життя книгарні. Такий собі твіттер власника книжкового магазину, який описує усе, що бачить довкола. Тому книжка мусить сподобатись, в основному, найзапеклішим літературним маніякам, які й самі мріють відкрити власну маленьку книгарню. Причому бажано — не у Петриківському районі Дніпропетровської області, а десь посеред швейцарських пейзажів.
А люди, які одночасно читають одну книжку, можуть в ній зустрічатись та знайомитись. І звісно — закохуватись одне в одного. Словом, якщо ви, читаючи книжки, звикли у них падати з головою, вам буде цікаво уявити всесвіт, створений сербським письменником Гораном Петровичем. Я отримала шалене задоволення від цього незвичайного роману, і ви теж не упустіть такої нагоди.
У назві — іронія, адже «бути культурною людиною» та «справляти враження культурної людини» — різні речі. Та й зрештою, що значить «бути культурною людиною»? Чи треба для цього читати книжки? Відповіді на це питання ви тут не знайдете. Натомість — знайдете 365 цікавих різнопланових книжок.
Маючи цю книжку, можна грати в лотерею — відкривати її на випадковій сторінці та читати саме ту книжку, яка попадеться. А потім порівнювати свої враження з есеєм Ганни Улюри. Словом, питання «що б почитати?» буде закрите надовго.
Сюжет такий. Існує письменниця Віда Вінтер, про яку ніхто нічого не знає, і яку ніхто не бачив. Натомість усі читають її бестселер — «Тринадцять казок». Одного разу власниця букіністичної крамниці отримує пропозицію — зустрітися з письменницею, відвідати її будинок та написати її біографію. Далі буде затишна бібліотека, старовинний маєток та таємниці за кожними дверима — все, що ми любимо у англійській літературі.
Якщо вам хочеться втекти у якесь затишне таємниче місце на час карантину, це — те, що треба. До речі, у цьому році видавництво КСД планує видати українською ще один роман Діани Сеттерфілд — «На iншому боці ріки». Тож, якщо сподобається «Тринадцята казка», чекатимемо на нову книжку авторки разом.
«Крадійка книжок» — це вже майже класика, її переклали на багато мов, екранізували та нахвалювали усі, кому не лінь. Загалом на тему нацизму написано багато, але цей роман — справді особливий, та не схожий на інші. Не відірватись! Але обережно — у кінці, ймовірно, ви будете плакати.
А ще у цього роману є цікава особливість — він написаний так, ніби це Смерть розповідає нам історію головної героїні. Оригінально і несподівано.
Далі буде все заплутано. Нас віднесуть на 500 років вперед. А потім герої зустрінуться у списаному нотатнику. Вас чекатиме «роман в романі», і трохи містичного реалізму, і фантастики, і філософії… Словом, це непростий медитативний роман для вибагливих читачів, які люблять складні книжки.
Головний герой, син продавця книг, дізнається про загадкове місце — цвинтар забутих книжок. Там хлопець знаходить книжку письменника Джуліана Каракса і дізнається, що хтось цілеспрямовано знищує все, що написав цей письменник.
Далі — чотири томи пригодницьких пошуків та загадок про те, що ж трапилось, і хто нищить літературну спадщину Джуліана Каракса. Це трохи фантастичні, трохи містичні і дуже сюжетні романи, які важко не прочитати залпом, усі чотири підряд.
У «Тіні вітру» дуже багато фанатів, наприклад на популярному читацькому сервісі Livelib на ці романи написали понад 1000 рецензій, 15 тисяч людей відмітили їх як прочитані, і ще 15 тисяч — додали у список тих книжок, які вони планують прочитати. Можливо, ви станете, ще однією такою людиною?
Немає коментарів:
Дописати коментар